| bizan a întrebat:

Salutare TPU, care limba sa o aleg optional pentru bac, engleza sau franceza. Ps:Urasc franceza dar profi zic ca e mai usoara!

Răspuns Câştigător
| Iho a răspuns:

Alege engleza. e si cea mai folosita limba si o sa te ajute

7 răspunsuri:
| LMAO a răspuns:

ENGLEZA te ajuta mai mult si e si mai usoara deci de aici judeca tu care... laughing
FUNDA?

| Eღilia62 a răspuns:

Alege ce iti place tie mai mult, fiecare profesor isi promoveaza materia, toti profii de franceza ziceau ca vai, franceza lor e asa de importanta si usoara bla bla bla.

| mixxjim a răspuns:

Se poate spune ca e mai usoara daca stii foarte bine limba romana, pentru ca are gramatica foarte apropiata de limba romana. din acelasi motiv este insa si mai grea, pentru ca engleza nu are gramatica asa de complicata, spui small si la fata, si la baiat, in romana si in franceza sunt forme diferite, la verbe ai want si wants, de exemplu, in romana si in franceza ai o gramada de forme. deci engleza poate ca ti-ar fi mai la indemina, dar are si ea dificultatile ei. acum tu stii pe care dintre ele le stii mai bine, dara daca spui ca nu-ti place franceza nu lua franceza ca nu o sa inveti ca lumea tocmai pentru ca nu-ti place.

| badboy18 a răspuns:

Amandoua is usoare insa alege engleza ca e mai simpla

| MariaaFairytale a răspuns:

Engleza este limba internationala.
Te va ajuta mult in viitor.
Alege Engleza, si vei fii multumita de rezultatewinking

| AleAlecS a răspuns:

Engleza este limba internationala pentru ca este cea mai usoara din punct de vedere gramtical si plus de asta urasti francezi ai spus-o chiar tu de ce ai vrea sa alegi franceza daca o urasti? Nu prea stiu de ce profii tai ti-ai zis ca e mai usoara dar profesoara mea mi-a zis ca engleza e cea mai usoara din punct de vedere gramtical.

| bizan explică:

Asd