| Joanne a întrebat:

Ce parere aveti despre Nichita Stanescu? Precum autor... happy

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Era un magician al cuvintelor:toate intamplarile fiintei sale, pe masura ce erau traite, se transformau in poezie..."ca o lacrima care plange cu ochii".

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Super! pacat ca i-a placut paharul, mai mult decat slova! S-a dus prea devreme, desi "Tirana chimista academica" l-a ajutat cu tratamente super scumpe pentru vremea aia!

| noktambul a răspuns:

Respira poezie prin toti porii!

| PeAcE a răspuns:

Mie personal imi plac foarte mult poeziile lui Nichita Stanescu!love struck