| MeetTheMonster a întrebat:

Ce trebuie facut pentru a obtine auto-control?batting eyelashesbig grin

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

SA te impui tu tzie.Adica sa-ti spui in mintea ta la anumite lucruri:GATA! Nu mai fac asta!, Fii tare! Nu te da batut!, Controleaza`te!(si chestii de genul, depinde de situatzie)Trebuie sa ai incredere in tinewinking

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Incearca sa practici sportul Aikido. Zilele trecute am stat in camera c-un individ ce avea centura neagra la sportul asta (bine, pe langa fasptul ca era si maestru international la sah, adica un fel de genius man) si m-a uimit ce fel vorbea despre sportul pe care-l practica si ce fel l-a schimbat.

| petruI a răspuns:

Ajut cu mare placere:1 vorba lor "fi tu insuti. 2nu te mai enerva pentru nimic caci doar cu mai mult stres si durere te alegi. 3 sa te comporti frumos si sa faci aikido. sper sa ajute.

| M@rZzz a răspuns:

Cum zice si GloSs: sa fii tu insuti. Sa nu te bazezi pe altcineza, sa fii sigur pe tine.

| Dobitoc a răspuns:

Sa fi tu insuti.Adica sa te auto controlezi.

| Lorien_2084 a răspuns:

Daca e vorba de autocontrol mental, atunci metoda Silva.