| andrei8888p a întrebat:

Salut TPU, trebuie sa vina un control de la anaf pentru pfa ul meu, eu mi-am dedus 50% din cheltuielile de benzina si service auto, dar problema este ca am un contract de comodat auto facut acasa, practic nu este înregistrat la un notar, e vreo problema?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, nefiind obligatoriu ca un contract de comodat sa fie act autentificat de notarul public, este pe deplin valabil si cel incheiat sub semnatura privata.