| sebstian a întrebat:

Ceau TPU imi spune careva din ce tipuri de roci sunt alcatuiti carpatii Moldo-transilvani si cinci denumiri de munti care fac parte din grupa centrala a carpatilor orientali?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Carpa%C8%9Bii_Orientali gasesti ce ai nevoie. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce roci sunt alcatuiti muntii?

| TiBeRiu_2883 a răspuns:

Se gasesc roci vulcanice, sisturi ceistalina si roci sedimentare. 5 munti Muntii Calimani, Muntii Gurghiului, Muntii Harghitei, Muntii Ceahlau, Muntii Tarcau.big grinbig grin pls funda