| EmiliaSd88 a întrebat:

Cei care deseneaza personajele din desenele animate se numesc desenatori sau arhitecti?

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Desenatori.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Ce fel de întrebare e asta?
Sunt desenatori, cei care folosesc metoda clasică de a anima şi anume desen apoi fotografie şi împreunare a cadrelor, iar cei care desenează direct pe computer şi animează se numesc animatori.
Arhitecţii proiectează planuri de construcţie pentru clădiri, n-au treabă.

| AlbaAura a răspuns:

Desenatori.Arhitectii fac proiecte in diferite specialitati de constructii.

| Didin a răspuns:

Niciuna, nici alta, se cheama ilustratori happy

| Panda_Sanda_1993 a răspuns:

Nu sunt desenatori, cei care animeaza sunt animayori si cei care creeaza personajul designeri