| Laurra958 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "Singur pe lume"- Hector Malot?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut cand am citit-o. Nu extrem de mult, dar mi-a placut. Desi uneori mi s-a parut putin plictisitoare este o carte interesanta.

| AnonimGirl010101 a răspuns:

M-a impresionat profund lectura deoarece cuprinde este reală, si în ea sunt multe lucruri de la care am putea învăţa, ca de exemplu:să preţuieşti familia, pentru că el este cel mai mare dar de la Dumnezeu, iar făra ea.nu am putea avea o viţă fericită, pentru că însăşi familia e lucrul cel mai de preţ care ţi-l oferă viaţa.

Opera mi-a trezit sentimente de tristeţe pentru un băiat care a dus o viaţă grea.
Ceea ce impresionează este curajul de care dă dovadă Remi.
Surprinzător este momentul în care Remi profita de fiecare moment pentru a fi fericit.
Demn de admirat este fragmentul în care Remi se îndrăgosteşte de Lise.
Am admirat locurile descrise de autor.
Aş vrea să trăiesc în lumea personajului pentru că viaţalui este o adevărată aventura de proporţii.
Nu aş vrea să trăiesc în lumea personajului deoarece acesta este singur în lume.

| frunziss a răspuns:

Este una dintre cele mai bune carti pe care le-am citit