| mony_5661 a întrebat:

Cum se termina cartea,, Singur pe lume" de Hector Malot?

27 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mor toti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mony, e o carte buna e pacat sa nu o citesti pana la capat.Citind mult iti imbogatesti vocabularul.Baiatul meu mai mic(are 19 ani) citeste de la varsta de 5 ani, a inceput cu carti usoare( de povesti) cu multe poze si incet, incet pe la varsta de 9-10 ani lua carti de la biblioteca scolii incat bibliotecara il punea sa i le povesteasca, nu credea ca le citeste asa de repede. A terminat liceul sef de promotie, a scos un volum de versuri, in curand v-a aparea altul, acum e student in anul I la Stiinte ale comunicarii.

| Necula_Silviu_2000 a răspuns (pentru constantaproca):

Aici omul asta intreaba"cum s-a terminat" nu cati ani are baiatul dvs si ce a facut,ca nu ne pasa, cu tot respectul, nu va mai laudati aici, cu lectura mori de foame. Multa sanatate si dvs si lui, n am nimic personal cu nimeni.

| fabiola a răspuns:

Misterul unei carti sta in punctul culminant si deznodamant!

| costyn162 a răspuns:

Am citit-o de foarte mult timp dar iti garantez ca este o carte foarte buna care in anumite momente chiar te emotioneaza... iar finalul...merita sa citesti cartea pentru a descoperi finalul.

| asya a răspuns:

Bine ca ai rabdare sa stai pe mess si hi5winking...insa sa termini o carte nu!

| mony_5661 explică:

Nu multumesc am citit-o dar nu pana la sfarsit la unele cati nu am rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o coperta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Happy end!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca am ajuns intr-un punct de unde nu mai scria nimic si mi-am spus;-Maaaiii sa fie... S-o fi-ntimplat ceva cu sriitorul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul isi gaseste familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul isi gaseste familia si se casatoreste cu Liza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Und gasesc filmul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu n-am terminato de 1 luna is numa la pag 100 caci n-am timp sa citesc ca am multa treaba sia am si de invatat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam citit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. dar am o intrebare care este rezumatul cartii singur pe lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se termina cand remi isi caseste adevaratii parinti!

| Sangerosul a răspuns:

Ba se termina ca remi este mostenitorul unui castel,e sotul lizei, sia numit propiul fiu mattia, si cam atat pa

| lextar a răspuns:

Uite, e bine sa citesti singura caretea, deoarece in imaginatia ta se intampla lucrurile altfel, iti inchipui alte personaje. Daca nu o citesti, nu stii ce pierzi!

| cipicaosuper10 a răspuns:

Azi am terminat-o si plang de 30 min. e foarte frumoasa noi copii din ziua de azi nu a trebuit sa muncim pentru bani sa fim ingropati de vii sa fim la o trupa de muzicanti cu o maimuta si 3 caini si stapanul ta moare de care te-ai atasat sa moara sa iti parasesti oamenii la care tii sa ramai doar cu un caine din cei 3 ceilalti doi sa fie mancati de lupi noi copii de azi ne iubesc parin in carte pe remi nu il iubesc el nu are mama nu are tata noi avem. cartea e frumoasa si ti-o recomand ca sa aflii singura finalul