| lollypop158 a întrebat:

Cine a facut crima in "Crima din orient expres"?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Toți! happy
'Victima' era un criminal cu identitate falsă, implicat in răpirea și uciderea unei fetițe. Toți cei care au vrut să răzbune pe el, și-au dat întâlnire în trenul cu care călătorea criminalul. Fiecare avea un motiv să-l ucidă, pentru a-l face să plătească, pentru crimele comise. Astfel că, în acea noapte, și-au pus în aplicare planul. Toți pe rând i-au aplicat câte o lovitură de cuțit, după ce inițial, unul din ei l-a drogat. De aici și multiplele lui răni pe trup și chinul lui Poirot de a descoperi cine-i criminalul.
Trebuie să citești cartea, nu-mi mai amintesc toate detaliile. Chiar merită citit, romanul Agathei Christie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa citesti cartea, e geniala. Tipul ala care a fost asasinat era un criminal, iar toata familia copilului pe care il omorase venise in tren pentru a se razbuna, toti i-au aplicat cate o lovitura. Totusi nu cred ca este bine ca ti-am spus...

| nirocino a răspuns:

Criminalul era chiar ucigaşul! I don't want to see

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Agatha Christie

Răspuns utilizator avertizat