| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie in ce consta probele la teatru la Palatul Copiilor Iasi? Sunt asezati in grupe pe vârste? happy

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Din cate stiu nu sunt probe pentru a merge la teatru la Palatul Copiilor. Accepta pe oricine. Grupe de varsta se fac cam 2. Grupa de copii si grupa de adolescenti.

| YesorNo a răspuns (pentru Lioana):

Ba da..sunt probe, deoarece este un anumit număr de locuri, asa stiu eu

| Lioana a răspuns (pentru YesorNo):

Nu exista un anumit nr de locuri dar daca e inghesuiala mare la inscrieri probabil ca se se ajunge si la dat probe. Dar nu e cazul. Nu sunt chiar asa multi ca sa nu-i poata primi pe toti. Fetita mea nu a dat proba cand am inscris-o la teatru la Palatul Copiilor din Cluj.

| Peridava a răspuns:

Nu stiu cum e in Iasi. Dar evident, vor fi pe grupe de varsta. Nu poate concura un copil de 4 ani cu unul de 16. Altele sunt cerintele, textele, etc.