| eanadandre a întrebat:

Credeti ca merita sa dau bani pe curs de actorie si sa merg mai departe dupa liceu? (in alta tara) Ma pasioneaza mult asta si altceva nu stiu ce sa urmez, sunt confuza total. Am vorbit cu bunica despre asta si mai mult m-a descurajat, nu stiu ce sa cred.
scuzati categoria, nu stiu unde sa pun

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, bunica ta are dreptate!
Nu vei putea niciodata sa ai un accent perfect intr-o tara straina, ca atare vei fii folosita la figuratie, fara sa deschizi gura, nu ca un simplu figurant.
Daca vrei sa facia ctorie, atunci fa-o in Romania!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum te pasionează? Explică pentru tine. Ce crezi tu este important pentru tine, sau ce crede bunica? Ca să faci școală de actorie în altă țară, trebuie să fii acceptată acolo.

| NYK4u a răspuns:

Eu cred ca tu stii cel mai bine dacă merita, nu trebuie sa te lași descurajat de nimeni. Dacă asta îți place, trebuie sa lupți pentru visul tău!

| KR0N5TADT a răspuns:

Dacă tu ești confuză total, cum crezi că sunt străinii cărora le ceri sfaturi pe net? Dumb!
laughing

| BumiWolfie15 a răspuns:

Nu știu ce să îți zic. În actorie nu se urmează reguli "cinstite". De obicei devine celebritate doar cine are "sponsori" sau face favoruri producției.În viață cel mai bine ai un plan de rezervă pentru orice. Adică,treaba asta ar putea fi amânată puțin până mai termini o facultate de altă specializare care sigur îți va aduce independența din punct de vedere financiar.Dar,alegerea ta,viața nu se mulează după dorințele tale, uneori mai trebuie să faci și ceea ce nu îți place. Dar, sigur, există multe teatre și ca actor îți poți asigura un trai modest, doar ca actor la producțiile cinematografice lucrurile devin puțin "dark". Cel mai probabil nici nu le va păsa de studiile tale, dar talent îți trebuie. Poți să urmezi zeci de școli dacă nu ai vocația de a transmite ceea ce trebuie pe sticlă degeaba.Be positive!

| Minerva9709 a răspuns:

Dacă simți ca asta nu e drumul tău, nu merge mai departe pe el. A fi actor înseamnă să muncești zilnic la asta. Dar dacă simți ca asta e vocația ta: nu mai întreba pe nimeni dacă merita sau nu. Doar tu iti poți răspunde la întrebărea asta