| bluesky a întrebat:

Credeti in horoscop? Eu cred, de muuulte ori mi s-a intamplat ce a fost scris in stele! Ce stiti despre compatibilitatea dintre femeia sagetator si barbatul leu? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stetoscop a răspuns:

WAW, compatibiliate foarte buna. Cand o sa faceti un copil aveti grija sa fie berbec, e triunghiul perfect al horoscopului.
Minunat, ma bucur pentru tine. Casa de piatra!:d

8 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Da, si eu cred ca cei nascuti in aceeasi zodie au ceva in comun. Si prieteniile mi le evaluez cateodata functie de caracteristicile pe care le au in zodiac cei care imi sunt in preajma. Cat despre a doua problema, pot sa-ti raspund doar ca eu sunt femeie leu iar sotul meu este sagetator. Suntem impreuna de 22 de ani si este perfect.

| thehope a răspuns:

Buna.NU cred ca in horoscop pentru ca nu o singura data mi s-a intamplat sa citesc, din pura curiozitate ce scria la horoscop si sa constat ca se intampla exact pe dos...fie imi spunea ca voi avea o zi foarte buna pentru relatii sentimentale, parteneriale.etc ca imi va merge totul ca la carte...si se intampla sa imi mearga in ziua aia ca naiba, fie invers, deci pentru mine horoscopul nu ma influenteaza niciodata si nu ma ghidez dupa el.

| M.madallina a răspuns:

Mie nu mi sa adeverit niciodata.nu cred in asa ceva

| Deea dYdY a răspuns:

Sagetator si leu sunt zodii de foc, deci sunt compatibile!

| Zodiac a răspuns:

Horoscopul de zi de zi e o prostie.pentru ca daca il citesti in fiecare zi ajungi sa crezi ca chiar asa e cum scrie acolowinking...caracteristicile generale ale zodiacului se potrivesc la majoritatea persoanelor.am observat asta.Citesc despre zodiac de vreo 4 ani... pot sa-ti zic ca femeia sagetator si barbatul leu fac un cuplu foarteeeee bun.Eu sunt sagetator si am stat cu 2 fete leu si au fost 2 relatii magnifice pentru mine.
Cat despre triunghiul perfect chiar asa e.:X Zodiile de foc sunt cele mai bune.winking

| greeneye a răspuns:

Sagetator cu Leu! Focul în totalitatea manifestarii sale!

Greu de crezut, dar asa este! Sagetatorul vrea sa acumuleze totul, Leul vrea sa risipeasca totul! Sagetatorul se exprima mereu pe el însusi, Leul cauta totul pentru el însusi! Leul îsi impune propria regalitate, Sagetatorul urmareste o regalitate metafizica sau spirituala, atunci când depaseste limita unui univers mental mai elevat decat al semnelor de Aer (preocupate mai degraba de chestiuni terne, livresti).

Daca aspectele generale ale temei compuse sustin capacitatea lor de a aduce la lumina tot ce e mai bun în ei, acest cuplu constituie cel mai adesea o combinatie deosebita, chiar excelenta. Pot reprezenta hedonistul pur sau insetatul autentic de adevaruri înalte; pot hoinari fericiti în fiecare week-end, tot asa cum pot sa prefere aspectele idilice ale unei vieti romantice.

Eu nu cred in horoscop dar cateodata se mai intampla sa fie cum zic astrele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in horoscop, sunt general valabile informatiile, ce mi se intampla mie se intampla si altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca astrele pot avea o oarecare influenta asupra omenirii, dar in general nu cred in horoscop, pentru ca de pe urma lui, multi sarlatani fac bani pe seama asta. Gandeste-te ca pe planeta asta traiesc peste 6 miliarde jumate de oameni, iar in horoscop exista doar 12 zodii. Daca le imparti in mod egal ar trebui ca cel putin 540 de milioane de oameni sa apartina aceleiasi zodii. Cam greu sa se intample acelasi lucru in aceeasi zi atator oameni... Chiar si in horoscopul indvidual nu cred, si asta pentru ca putini oameni sunt capabili sa descifreze ce "spun" astrele. Cand vezi atatea tiganci ca-ti spun viitorul sau ca iti spun horoscopul care nu stiu nici macar sa citeasca sau sa scrie, e si normal sa ma indoiesc ca o asemenea persoana stie ce distanta e de la pamant la soare, si ce implica miscarea planetelor in sistemul nostrul solar, dar sa-mi mai spuna si ce constelatii sau stele sunt pe cer... Multe sunt doar ca sa te prosteasca si sa-ti ia banii. E si asta o sursa de venit pentru unii. iar pentru unii o pacaleala...