| Adinutza_7006 a întrebat:

Cui ii place sa scrie? Eu am inceput sa scriu ceva ce seamana cu un roman si as vrea cat mai multe idei de continuare.Astept toti pasionatii care au imaginatie si carora le place sa scrie.

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Câţi ani ai? Eu am aproape 13. Da, îmi place foarte mult să scriu( şi să citesc). Uite, o chestie scrisă de mine: "Mai aveam 5 minute să salvăm lumea. Soarele apusese pentru ultima dată. Alergam pe străzile prăfuite ale Feteştiului, neştiind de unde vin şi unde mă îndrept. Zeci de ambulanţe treceau pe stradă, scoţând sunetul lor specific. Am tresărit până şi la adierea vântului tomnatic. Începuse să plouă torenţial. Mă trezeam. "Deci totul fusese doar un vis. Sper că v-a plăcut. happy

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu sunt pasionata.Incepusem si eu la,, o carte'' dar m-am lasat.Lasa-mi id pe privat si vb p mess daca vrei.

| emma_8250 a răspuns:

Despre ce este vb?
si mie imi place sa scriu si depinde si ce gen iti place de ex daca as avea la alegere sa scriu un roman cu o anume tematica as alege dragoste, aventura actiune groaza depinde si ce gusturi aitongue

| Adelaida_3930 a răspuns:

Despre ce anume scrii în roman ?

| Gizăz a răspuns:

Când te apuci să scrii trebuie să ai deja o idee în mare despre ce vrei să scrii. Nu te poţi apuca să ceri idei la mijloc. E dacă vrei cum zicea un celebru sculptor: "eu văd deja forma, o eliberez doar de excese". Normal ca poţi îmbunătăţi pe parcurs dar dacă nu pleci cu o idee bine stabilită atunci scrii degeaba.

| Slow a răspuns:

O sa iti tirmit in privat o chestie scrisa de mine, ma rog, o parte din ce am scris. Nu uita ca inspiratia trebuie sa vine de la tine, din interiorul tau si nu din exteriorul pe care il reprezinta ceilalti. Ar trebui sa vorbesti cu cineva care se pricepe. "Talentul meu" a fost descoperit de profesorul de romana, in clasa a IX-a... Chiar dansul mi. a spus ca trebuie sa-mi pun amprenta pe ceea ce scriu si sa imi formez o personalitate a scrisului. Sper ca te.am ajutat :*
Multa inspiratie!winking

| alexalex_4604 a răspuns:

Gaseste pe cineva interesant si spune povestea lui