| cotidianulro a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa se promoveze scriitorii romani, avand in vedere ca editurile nu se ocupa foarte mult de asta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ar trebui deschisa o editura foarte serioasa, care sa coopteze critici de valoare (de exemplu Daniel Cristea Enache) si care sa anunte pe toate siteurile culturale (poezie.ro, club literar, hyperliteratura, etc) ca primeste manuscrise da la scriitori romani. Manuscrisele sa fie citite cu profesionalism, adnotate si apoi cele bune publicate, cele slabe returnate autorilor cu notele facute de critic. In maxim 10 ani am avea o adevarata biblioteca romaneasca de valoare.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La TV n-am nai vazut chipul unui scriitor neimplicat in politica de multa vreme.TVCultural nu are audienta.Nu se mai stie care sunt ierarhiile scriitoricesti si aparitiile editoriale de valoare. Mira

| claw_4117 a răspuns:

Da, avem cu ce sa ne mandrim happy

| NimeniCuActe a răspuns:

On-line mi se pare cea mai buna solutiehappy