| thisisMirel a întrebat:

Cum pot sa imi dezvolt imaginatia in desen fara sa citesc?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Joaca metin, o sa iti dezvolte imaginatia mai repede ca filmele fantasy.

4 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Eu personal toata viata am umblat cu tubul sau un carnet dupa mine.
la gratare ma asezam pe geaca si desenam orice,o groapa,o perspectiva a unui baraj,mai intai conteaza familiarizarea apoi vine expunerea a ce simti.
dupa ce m-am familiarizat ma inspira un cohen,lou reed, laura nyrolaughing, chiar alegerea unor 5 cuvinte la nimereala, primele din subconstient, totul vine cu timpul.am trecut prin caiete de desen pline doar cu nasuri pana sa pot avea un model naturallaughing

| miradoniz a răspuns:

Pai,desenând? ia un creion ceva mai gras(B, 2B)niște foi puțin groase(90g/m2)...și desenează când și ce poți. Poate am înțeles greșit întrebarea, dar cred sincer ca dacă "îți dai mâna", și ideile o sa "curgă" mai ușorhee hee

| chokingvictim a răspuns:

Droguri

| LondoneseCat a răspuns:

Filme fantasy, Fotografii pe internet de pe siteuri gen Tumblr.com,cauti desene pe net.happy funda?:*:*