| loveanime059 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi dezvolt talentul la desen? funda big grin

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai daca esti talentata poti deveni si mai buna la desen prin exersare,in timpul liber alege-ti picturi de prin carti,de pe internet, de oriunde si picteaza-le, sau picteaza altele care sa semene cu acelea dar daca nu esti talentata la desen dar iti doresti sa fii, pai nu stiu daca este posibil, e ca si cum ai vrea sa devii cantareata doar ca nu ai voce.Toate acestea sunt talente cu care ne nastem, si nu le putem dobandi pe parcursul vietii.

7 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Luand modele de pe internet si inercand sa reproduci modelele pana iti formezi mana si vei fi in stare sa desenezi repede si frumos happy Dar de cele mai multe ori talentul e ceva mostenitwinking

| 30stm a răspuns:

Vezi pe youtube niste filmulete gen"cum sa desenezi...etc",cumpara o carte de desen, du-te cu prietenii tai prin parc si deseneaza ceea ce vezi.

| Mangeyoku a răspuns:

Gandeste spre noi,,taramuri''
Incearca sa stai in natura,sa vezi peisaje frumoase care sa te impresioneze, astfel iti dezvolti spiritul artistic. Apoi, exerseaza mult, pana ce reusesti sa desenezii ce te-a impresionat, perfect.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Talentul e innascut.
Daca pe mine ma pui sa fac clatite nu o sa stiu laughing.
Talentul se poate dobandi prin exercitiu.
Daca exersezi indeajuns de mult vei face desene foarte frumoase.
Depinde de care vrei: portrete, artistice.
Exerseaza acele tipuri de desene si peste ceva timp iti va fi mai usor sa faci unul.

| Zabbyel a răspuns:

Iti trebuie ceva care sa te inspire(asta vine doar de la sine)

| MariaChrii a răspuns:

Te duci la un liceu de arte plastice sau la palatrul copiilor din orasul tau(daca existaa) la sectiunea desen sau la un club de desen poti vorbi cu diriginta/prof de desen
fundabig grin

| loveanime059 explică:

Multumesc pentru sfaturi si am talent la desen, doamna de desen mereu mi-a zis numai ca trebuie sa exersez tongue