| anonim_3399 a întrebat:

Cum pot vinde picturi facute de mine legal? Ce acte sunt necesare? Si cum pot sa-mi expun lucrarile intr-o galerie de arta pentru a fi vandute?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca o forma legala ar fi autorizandu-te ca persoana fizica autorizata(PFA) conform OUG 44/2008. In acest act normativ gasesti procedura si actele necesare. In legatura cu vanzarea printr-o galerie de arta trebuie sa te duci la o asemenea galerie si sa vezi conditiile. Succes si numai bine!