| jhon921 a întrebat:

Curand vine ziua unei bune prietene si vreau sa-i fac cadou o carte fiind foarte pasionata de citit asa ca as vrea sa va intreb pe voi ce carte mi-ati recomanda pentru un astfel de cadou? Ma gadeam la ceva din literatura universala pentru ca ea agreeaza astfel de carti insa nu am nici o idee asa ca am zis sa va intreb pe voi. Mersi anticipat!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai zis nimic...Ce gen ii place, ce carti a citit... Eu zic sa incerci sa-i cumperi `Daneza`. Si eu sunt fana a literaturii universale si totusi mi-a placut foarte mult. De pe acest site o gasesti ieftina :
http://www.elefant.ro/......68797.html

| jhon921 explică (pentru Adry05):

Mersi pentru raspuns, cartea pare una buna insa as vrea ceva putin mai "cuminte" ca sa zic asa, insa imi place ideea asta cu privire la caracterul unei femei, cred ca ar fi o carte foarte potrivita...

| DumitruS a răspuns:

Ti-o recomand pe asta, ca e "pe val".

http://goo.gl/u8Pkvj

| asperger3 a răspuns:

Uite aici o lista cu recomandari
-fratele meu omul(nu mai stiu autorul)
-De veghe în lanul de secară
-Mâini înzestrate

| SakuraMiraiEdo a răspuns:

Ba eu cu literatura universala nu le am, dar ii poti da cadou primul volum din "Instrumente mortale". Sigur se v-a indragosti de carte, si chiar daca poate nu citeste genul asta. E o serie super.

| HellomynameisAlice a răspuns:

Ii poti cumpara 1984 de George Orwell, e chiar foarte interesanta :v