| anonim_4396 a întrebat:

Peste putin timp sunt invitat la ziua unei posibile viitoare prietene si vreau sa va intreb ce cadou i-as putea face, dat fiind ca o cunosc de putin timp.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Carte, cutie de bijuterii, accesorii (inel, bratara, cerceri sau un set de bijuterii), fotografie inramata, album foto, bluza, tricou, pulover), tricou personalizat, cana personalizata

| Kidu a răspuns:

O bratarica de aur/argint, un buchet frumos de flori, o felicitare haioasa, o carte interesanta.happy
Nu te "baga" la haine ca s-ar putea sa dai gres.
Bafta!

| ione840524 a răspuns:

Un buchet de flori -cu orice ocazie, florile raman cadoul ideal pentru orice fata; in plus dau o nota de sensibilitate, de gingasie, de puritate... avand in vedere ca nu stii prea multe despre ea: gusturile ei, preferintele ei, obiceiurile ei, nu ar fi indicat sa te aventurezi sa-i cumperi ceva ce consideri tu ca i-ar placea sau i-ar sta bine... poate nu stai tocmai bine le capitolul"fler" si risti ca dintr-o dorinta de a iesi in evidenta pentru ea, sa nu iti iasa totul chiar asa cum ai planuit; de exemplu, vis-a-vis de bijuterii- poate ea prefera argintul si nu aurul, sau reversul medaliei-nu obisnuieste sa poarte accesorii in mod frecvent; pana la urma depinde si de varsta ei, de de felul ei de a fi, daca e copilaroasa sau mai putin- daca e valabila prima varianta, i-ar placea un plus, ceva... dar totusi, daca zici ca inca nu sunteti efectiv impreuna, mai bine te-ai limita la un buchet de flori si eventual o cutie de bomboane de ciocolata/felicitare-unde sa-i atragi atentia oarecum asupra faptului ca nutresti anumite sentimente pentru ea, prin ceea ce ii scrii mai mult sau mai putin subtil pe felicitarea respectivahappy

Mult succes si petrecere pe cinste!

| biu_4440 a răspuns:

Ai putea sa ii iei ceva de plus, nu cred ca a dat gres vreo data o jucarioara de plus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar merge un buchet de flori insotit de cu obiect care sa-i ramana aminite, o stateta, un tablou poate o carte.