| DidiEnL a întrebat:

Daca nu faci facultatea poti deveni actor? Cum?

Răspuns Câştigător
| florinell a răspuns:

Daca esti talentat si ai putin noroc poti,am vazut cateva filme romanesti mai vechi mai noi,unde jucau niste cantareti de manele,iar acei sigur nu au facultate, sau nu aveau atunci cand s-a produs filmul, asa ca daca aflii ca se fac preselectii pentru o reclama, film, etc. du-te si incearca-ti norocul.Bafta si sa auzim de bine.

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Poţi fi actor şi fără facultate dar e mai bine să ai facultatea.
Să ştii că cei din ''Iubiri secrete'' ori ''Pariu cu viaţa'' nu au facultatea de actorie.
Acum depinde ce fel de actor vrei să fi.
A fii actor e foarte frumos dar nu se câştigă chiar bine.
Îţi doresc totuşi succes căci şi mie îmi place.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actor mai greu, poate doar figurant. cum? te duci la castinguri.

| Xena20 a răspuns:

Nu ai nevoie neapărat de o facultate in domeniu ca sa devii actor, sunt doar prejudecăți și se pare că doar la noi sunt prejudecățile astea. Sunt actori celebri de la Hollywood de exemplu care teoretic nu sunt actori, că nu au făcut nicio facultate in domeniu.

| MaDyyy33 a răspuns:

Pai trebuie sa te duci la un casting...dar trebuie sa fi pregatithappy