| Junko129 a întrebat:

Dau fundă! Hey TPU, ce studii sunt necesare pentru a fi profesor de religie? Liceul cu profil teologic e necesar sau pot incepe studiile teologice doar cu facultatea? Dupa facultate ce alte studii mai sunt necesare?

2 răspunsuri:
| UserulAnonim a răspuns:

Grozav, altul care vrea sa indoctrineze societatea, iar copiii sunt usor de prostit. Sau te intereseaza banii de te-ai gandit la acest domeniu?

| Junko129 explică (pentru UserulAnonim):

Crede-ma ca nici eu nu m-as fi gandit ca acest domeniu ar fi una din optiunile pentru care as putea opta pe viitor, avand in vedere ca sunt atee; stiu ca suna psihopat: sa predau religie, dar sa nu cred in dumnezeu, totusi, daca n-as fi eu, ar fi altcineva, iar eu cam stiu cum sta treaba laughing