| Otti12 a întrebat:

De ce atunci cand ma uit la o spirala incep sa plang?

4 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Poate pentru ca te deprima. Pentru ca o consideri cursul unui timp pe care il lasi in urma. Treci de cateva ori in viata ta prin aceeasi zona, dar de departe, fara sa-l mai poti atinge si fara sa mai poti repara ceva. Esti in alta dimensiune, dar in acelasi punct, in care ai putea din nou gresi. La fel. Ai putea lua aceeasi curba, insa cu alta viteza, cu alte riscuri si, mai ales, cu altcineva...

| adela93 a răspuns:

Pentru ca tu vezi sfarsitul punctiform acolo, in centrul spiralei vezi ca totul se va incheia fara o concluzie definitiva...

| perfusion a răspuns:

E un fel de alergie cred.
Sau te emotioneaza.probabil iti plac foarte mult. chiar nu stiu ce sa zic.

| Dudu008 a răspuns:

Poate te emotioneaza, sau iti plac foarte mult, sau te intristaza...