| anonim_4396 a întrebat:

De ce chinezi fac mancaruri ciudate?

8 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Pentru ei, acele mâncăruri sunt normale, aşa cum mâncăm noi sărmăluţe şi ciorbă, aşa mănâncă şi ei carne de câine sau sushi. Şi lor li se par ciudate mâncărurile noastre, cum a zis şi ~Lov`Ly:X~. Nu uita, gusturile nu se discută.

| pwp a răspuns:

Nu sunt ciudate...
poate si lor mancarea noastra li se pare ciudata...

| RXN a răspuns:

De fapt, sunt ciudate pentru noi, occidentalii, asa cum pentru ei mancarurile noastre sunt niste ciudatenii.Depinde de cultura fiecaruia.

| Dance_1650 a răspuns:

De fapt chinezii nu fac mancaruri ciudate:d.nou ni se par ciudate pentru ca nu suntem obistnuiti cu culturile lor, deoarece sh lor le se par ciudate mancarurile noastrehee hee. Sper ca ai gasit ras la intrebarea tahappy:*:*

| Freak_6887 a răspuns:

Nu sunt ciudate. Doar noua ni se par
Fiecare tara are traditiile si mancarurile lor specifice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si chinezii se intreaba de ce europenii fac mancaruri ciudate. Nu exista ciudat si normal din punctul asta de vedere. Normal este cu ce te-ai obisnuit tu.

| jstme a răspuns:

Pai astia is foarte multi si trebuie sa manance...si de aceea mananca tot ce misca(caini, pisici, serpi, sobolani)laughing Pentru ei e ceva normal dar pentru noi e un tabu! Cheerz!

| Gotenks a răspuns:

Pentru ca asta mananca ei de fapt.