| アレクサ a întrebat:

De unde vine vara? Si unde se duce? cel mai explicit frumos raspuns primeste funda
happy

Răspuns Câştigător
| Luissa123 a răspuns:

Stiintific vara este formata datorita rotatiei pamintului in jurul soarelui insa frumos si artistic vorbind: vara este un colt si paradis lasat de dumnezeu pentru bucuria atat celor maturi dar mai ales a copiilor.vara-inseamna ciresi la urechi, vacanta si zambet pe buze si a celor mai nefericiti

5 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

De la dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| qwertyz a răspuns:

///

| Madalina1901 a răspuns:

Se spune ca vara si iarna au fost 2 surori care s-au certat intre ele. Iarna a plecat in nord, iar vara a ramas in sud...O data pe an iarna isi viziteaza locurile natale, iar atunci vara pleaca pentru a nu se intalni...

| FuckOff_4830 a răspuns:

E simplu. Vara ne-o aduce mama natura, impreuna cu picaturile ploii de paradis care se scurg in inimile noastre provocandu-ne amnesiile verii. Acestea se manifesta incet dar efectiv, te lovesc ca o un trasnet, provocand adanci iubiri ce iti captureaza sufletul cu niste lanturi puternice ce incep sa doara daca inlaturi de pe cerul tau senin 'stelele' care iti lumineaza zambetul de zi cu zi. Impreuna cu dragostea, apare aura roz de prietenie si compasiune care te aduce aproape de prietenii tai. Urmeaza aventuri cu amicii, clipe de zburdalnicie, momente gingase care se adapostesc in firea ta pentru totdeauna... incet, incet patrunde in inima ta un sentiment suprem : simti ca pana si soarele si luna sunt prieteni si sunt nedespartiti. Vrei mai mult. Tocmai cand te apropii de 'steaua' aceea magica ce te atrage puternic de zile si zile, apare o franghie plina de spini ce se leaga in jurul trupului tau si te taraste prin mii de frunze aurii. Simti cum lantul ce iti cuprindea inima incepe sa arda, sa doara. Iti dai seama ca nu mai e timp, trebuie sa te grabesti, pentru ca trenul pleaca si nu asteapta. Iti iei jucariile si ai plecat. Va fi greu la inceput, vei plange cateva zile bune, insa numai timpul poate trata o inima indurerata. Da, numai timpul poate inlatura lantul acela... sad