| madalinaaa89 a întrebat:

Eu m-am apucat sa scriu un roman pe calculator.Nu este finalizat, insa atunci cand il voi termina unde as putea sa il trimit pentru ca as vrea sa aflu parerea unui expert...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trimite-l la o editura care publica romane din categoria in care se incadreaza romanul tau.

| simf a răspuns:

Nu trebuie sa termini romanul pentru a obtine "parerea unui expert". alege un fragment care sa aiba sens si independent si trimite-l la redactiile unor reviste literare. vei primi raspuns la posta redactiei. editurile sunt mai greu abordabile. daca nu, cauta un cencalul literar la tine in oras si ia legatura cu indrumatorii si membrii lui.

| karellen a răspuns:

Poti vorbi/scrie unei edituri, de obicei au oameni specializati pentru asta: http://www.humanitas.ro/grupul-humanitas/contact

| Oxandero a răspuns:

Salut! Dupa cum a zis si karellen incearca sa te adresezi unei edituri. Mai nou, si editurile mari, accepta sa colaboreze cu scriitori debutanti. Iti recomand sa citesti si articolul despre scriitorii tineri la adresa http://www.artline.ro/......1-1-n.html

| BiaJ a răspuns:

Si eu vreau sa-l citesclove struck