| bibigaby a întrebat:

Exista o carte jules verne mai scurta de 100 pagini? si cum se numeste? funda big grin big grin big grin big grin big grin big grinwinking

7 răspunsuri:
| adutzz a răspuns:

Cred ca un Bilet de loterie

| yomisam a răspuns:

Steaua Nordului, Scoala Robinsonilor, Raza verde,, Un bilet de loterie

| Laura_2393 a răspuns:

Nu o sa patesti nimic rau daca ciesti mai mult. Lasa lenea deoparte pentru ca nu vei ajunge nicaieri in viata. Iti dau eu carti de 40 de pagini si iti garantez ca iti va lua cel putin 5 zile sa le citesti. Nu conteasa sa aiba pagini putine ci sa le poti intelege pentru a putea citi mai cursiv.
Gata cu lenea! Nu esti cool doar fiind o pitzi care sta pe mes, treci la citit.

| LaraDot a răspuns:

Buna bia, Sunt Lara, colega ta! Eu citesc O calatorie spre centrul pamantului, are pana in 200...

| Andreea_5571 a răspuns:

Cartea Doi ani de vacanta are cel putin 300 de pagini. Daca vrei sa citesti o carte scurta incearca Ocolul pamantului in 80 de zile sau Cinci saptamani in balon sau 800 leghe pe Amazon. Sper ca ti-am fost de folos! Bafta la citit!

| wsc a răspuns:

Salut! Nu mai retin sigur mai mi se pare ca Cartea Doi ani de vacanta e cea mai scurta si e si frumoasa pup!

| veronik99 a răspuns:

Cea mai scurta e ocolul pamantului in 80 de zile bafta la citit