| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa carte a lui Jules Verne? Daca a citit cineva... Are Jules Verne o carte unde este si putin romantism?

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

Probabil "Douazeci de mii de leghe sub mari", acum depinde si de gusturile tale
Tipu era bazat pe sf asa ca habar n am daca avea vreo treaba cu putin romantism
Daca vrei carti d`astea cu romantism poti citi carti de Sandra Brown

| CodrutEnergy a răspuns (pentru Lothar):

Sandra brown si romantismulrolling on the floor
sunt mai mult carti porno, iti si vine sa vomiti de la ele, sunt sub orice critica.

| Lothar a răspuns (pentru CodrutEnergy):

Atunci ar putea sa se uite la niste desene.
Daca e prea mult pentru el sa incerce Maitreyi sau Nunta in cer

| CodrutEnergy a răspuns (pentru Lothar):

Maitreyi e de asemena o carte erotica, nu de dragoste.Personal tot dezgustatoare am gasit-o.

| Lothar a răspuns (pentru CodrutEnergy):

Atunci ramanem la desene...ce desen ii recomanzi?

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Mai, dar eu sunt o '' ea'' nu un ''el'' sad. Doar ca nu vreau ca unul dintre prieteni sa-mi gaseasca contul de TPU.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutEnergy):

Imi place cum gandestiwinking Mie, una, nici nu-mi place Mircea Eliade. Incepusem sa citesc " Romanul unui adolescent miop " pana la parte cand spune partea lui psihopata de a se bate si gandurile lui cu femeile :O Detest Mircea Eliade. Si sunt nevoita sa citesc Maitrey pentru ca imi cere la scoala. Tu ai gasit-o dezgustatoare, mie doar coperta imi inspira asa ceva laughing. Sincer, un roman de dragoste care te face sa plangi este " Invitatie la vals " de M. Drumes. Super scriitor.
> - Invitatie la vals. Are si un sfarsit tragic. Si povestea este din viata reala.

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e parerea voastra..eu am gasit interesant cum doua culturi total diferite incearca sa formeze o singura iubire
Gesturile lui Maitreyi erau foarte dragute, iar daca intrebi prin strainatate de Mircea Eliade un om cult l-ar cunoaste, nu este asa frumos sa detesti una din putinele valori pe care le a avut tara noastra

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place stilul tau. undercover

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Stiu ca a fost un mare savant pe care-l cunoaste toata Europa, dar eu sunt diferita. Am auzit de " Istoria religilor " si am sa mi-o cumpar. Am citit cam 10 pagini din ea ( am stat o data prin Diverta, de plictiseala mi-am luat o carte sa citesc in timpul ramas ) si este grozava. Si tu m-ai jignit sad, ai spus " un om cult l-ar cunoaste ", eu fiind o necunescunatatoare, antonimul lui cult este incult, pe romaneste, m-ai facut proasta sad Si sa nu-mi spui ca m-am simtit sau ceva, avand in vedere ca mie mi te adresai si mentionand "un om cult lar cunoaste ". Sa inteleg ca tu jignesti multi oameni prin subtilitate? laughing

| anonim_4396 explică (pentru CodrutEnergy):

Tu ce carti ai mai citit? Si ce gen sunt?

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

"iar daca intrebi prin strainatate de Mircea Eliade un om cult l-ar cunoaste" - evident nu ma refeream la tine, ma refeream la un strain si oricum n as fi jignit o fata.
Winnetou este o carte foarte buna, padurea spanzuratilor este buna (asta daca intelegi adevaratul sens), ciresarii, divergent
Ce este mai bun decat o carte este un anime.
PS :necunescunatatoare - interesant cuvant, ce inseamna?

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Necunoscatoare * scuze, am tendinta sa ma incurc sau sa inversez in timp ce scriu cuvinte pe care le pronunt greu. Trebuia doar sa-ti imaginezi un ''ne'' in fata lui ''cunoscut'' si sa pui la femininhee hee Sa inteleg ca te uiti la Narauto, eu sunt la 217 shippuden (daca am scris corect ).

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca esti un fel de Kushina? dattebayo
Naruto shippuden cuprinde ceva ce nicio carte si niciun lucru nu ar putea reproduce, probabil esti de acord.
Insa sunt anime uri cu un inteles mai puternic decat naruto, cum ar fi Tokyo ghoul, code geass, psycho pass etc.
Episodul 271 e ca si cum nu ai fi vazut nimic din naruto shippuden..grabeste pasul pana la 379
In invelisul unui "desen" se ascunde o intreaga filosofie, o enciclopedie de maturitate si motivatie
Lasa mi un id ca vreau sa ti stiu povestea

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

De ce nu-mi lasi tu un id? Putem vorbi aici. Eu nu te cunosc asa ca mare incredere in tine nu am. Scuze. Spune-mi ce doresti sa aflii.

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Baga ma pe mess daca ai id : immo. faith, sau spune mi ce ai tu
Aici nu pot vorbi ca dau un mesaj pe an, am nevoie de dialog nu de scrisori
Detii un tip mai special de caracter, vreau sa am parte de o discutie nu de monolog, asta vreau sa aflu in special.

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Stai 5 minute.

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Ma gandeam sa-mi un alt cont de yahoo. Dar asa poti sa-mi gasesti contul de facebook, iar eu asta nu-mi doresc. Insa se poate vorbi si pe TPU la optiunea mesaje.

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta se poate daca esti membru senior (ceea ce nu suntem), nu am niciun interes sa te musc sau sa iti fac ceva.
Fa ti un id fantoma atunci

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Trebuie sa pun un nr. de telefon. Fa-ti tu cont de Pinterest. Pe urma da-mi link cu profilul tau.

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.pinterest.com/andreilothar/
Probabil lucrezi in domeniul sie si nu stiam eu

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Ti-am dat follow, insa nu stiu cum sa trimit mesaj. Apreciez faptul ca ti-ai facut cont. Uita-te prin setari si lasa-ma sa-ti trimit mesaj

22 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Un bilet de loterie: o carte foarte romantica, scrisa de Jules Verne.