| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo dovada a existentei creeaturilor rākṣasa exceptand text?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dovezi:
Îi găsești în Metin 2!
happy
Altă dovadă: filmul documentar "Frumoasa și bestia"
winking

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Bestia seamănă un pic. Dar nu e însetat de sânge!

| gabicoo a răspuns:

La începuturile civilizației extratereștrii au fost printre noi. În vechile Vede sunt descrise aparate de zbor și bătălii aeriene! Extratereștrii s-au bătut între ei și se presupune că au câștigat extratereștrii buni - cei umanoizi - care ne-au ajutat să evoluăm ca specie!
Aceste creaturi pot fi extratereștrii răi - cei învinși!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Ce scrii, ai vazut cumva textul scris de mine pe site asta, si asta este comentariul?
Sunt satula sa tot repet la fiecare cum se baga in seama s-o incurce dupa ce deja am explicat.
Extraterestrii erau civilizatia danava.
RaXasa sunt niste creaturi infricosatoare din textele indiene, indienii au scris si despre danava. Pentru ca "danava" a existat in india antica, de acolo au plecat toti.
Razboiul mahabharata mai exact.
Oricum, mi-am gaasit rakshasa deja, dar trebuia sa intreb.
Extarterestrii sunt denumiti de minunatii "genii" care conduc planeta in zilele de azi prin presa si bani ( "compani"). Ei nu au voie sa accepte hinduismul, deoarece ei au "religiile abrahamice". Deci, trebuie sa se comporte ca si cum n-ar exista, pentru ca "ce scrie in biblie este adevarat" in legea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si te consideri destept ca mi-ai dat ignore si nu imi apare raspunsul. La ce urat vorbesti.
Si da exista inca in africa asemenea "creaturi izolate".