Întrebare recomandată | Dalmore a întrebat:

Există vreun site-hartă-arhivă unde pot să introduc numele unei picturi celebre și pot afla în ce muzeu e expusă? Google-ul nu găsește întotdeauna.

1 răspuns:
| DanielPH a răspuns:

Dap.
Pe Google Earth sigur le gasesti! Gasesti si locatia, vezi zona 3D, ba chiar vezi si exponatul, expus in muzeul respectiv si te poti plimba pe langa el. Singura chiestie este ca trebuie sa cauti opera in limba engleza. Dai o cautare pe google a tabloului, un copy&paste si l-ai gasit.
Sper ca ti-am fost util.
Succes!