| anonim_4396 a întrebat:

Hei. As vrea sa imi cumpar un aparat foto si oscilez intre Nikon d90 sau Canon 600d. Nu ma pot hotari.Ce spuneti? Ori sugestii de aparate foto pana in 3000 de lei.

4 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sunt un impatimit al DSLR-urilor de la Nikon. Nu zic ca un Canon ar fi rau, dar daca mi-ai cere parerea as alege un Nikon.

| mariumarius a răspuns:

Nikon

| Snapped a răspuns:

D90 are o calitate putin mai buna a imaginii cand e lumina afara. In al doilea rand la D90 ai un ecran secundar (poate fi interesant). In al treilea rand 600 scoate poze mai bune pe la ISO mai mare. D90 e vechi si cam depasit. 600D filmeaza full HD. Recomandat: Canon 600D.

| Snapped a răspuns:

Nikon D90 este un aparat vechi cu tehnologie invechita (2008). A fost bun la vremea lui dar e departe de nivelul aparatelor din 2012 - 2013. Mergi pe Canon EOS 600D (2011).