| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Pentru cei ce au citit Maestrul si Margareta(Mihail Bulgakov). Ce ziceti? Merita?

Răspuns Câştigător
| FlorinSimonca a răspuns:

Să ți spun sincer...chiar merită,este foarte captivant,poate unul dintre cele mai bune romane de M.A. Bulgakov,dar romanul îți ia mult timp deoarece trebuie înțeles. Dacă termini Maestrul și Margareta, ți-aș recomanda să citești Garda Albă, la fel de impresionantă lucrarea.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Foarte bun dar e cumva dificil a-i prinde şirul iniţial al ideilor.