| EpicLove a întrebat:

Hei TPU, sunt inscrisa la un consurs de desen si tema este "o istorie a eternului feminin " si nu am idee ce as putea desena/picta ..ideeile pe care le am sunt clisee cum ar fi Cleopatra, Marilyn Monroe. As vrea sa fac ceva mai special insa nu stiu. ORICE IDEE AJUTA. multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cleopatra nu-mi pare a fi clişeu. O poţi alege pe nefertiti sau o zeitate... Chiar nu-mi vine altceva în minte pe moment. Ce zici de astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feminitatea e o constructie sociala asupra cum ar trebui sa fie o femeie deci oricum ai merge ar fi unfair. tamara de lempicka a pus odata o femeie intr-o masina aratand ca si idealurile au nevoie de tratamente umane.

| adeluna a răspuns:

Eu pe tema data as face ceva in genul Paper Doll. Cu rochii iconice si coafuri ale diverselor epoci. Ca sa arati ca moda si conceptul de frumusete al fiecarei epoci se poate schimba, dar esenta ramane aceeasi. Sunt curioasa ce iti iese, sa-mi arati te rog!

| salviaplath a răspuns:

Venus a fost redata de o multime de artisti, ai putea folosi interpretarile lor.