| MYrunaTYmo a întrebat:

HEI TPU! Vreau sa devin actrita (am 13 ani), realizez ca trebuie sa intru la UNATC dar am vazut actrite si actori mici, cum au reusit? As vrea sa apar intr-o reclama ceva ca sa devin oarecum "cunoscuta". Am sanse cu modelling dar agentia MRA accepta membri peste 1, 70 cm iar eu am doar 1, 62. Cum pot aparea intr o reclama sau intr-un film/serial ca personaj secundar! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o agentie de modeling nu accepta sub 1. 72cm
Mai asteapat sa mai cresti, ca sa ai aceasta sansa!
Oricum, ca esti principal sau secundar intr-un rol, tot conditiile ale de eligibilitate trebuie sa le indeplinesti.
Regulile sunt facute tocmai pentru a limita accesul celor neeligibili, Exceptiile nu fac pentru nimeni, astea fiind reguli internatioanle, pe care le respecta toate companiile autorizate.
Totusi, nu vad de ce atata graba!
Ai doar 13 ani si o viata inainte sa poti ajunge actrita cand iti vien timpul.
Intre timp, focuseaza-te pe limba romana si pe dictie, ca alea sunt vitale la o auditie pentru actorie si film.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Te duci la castinguri pentru filme/reclame, asa recruteaza.