| BlackDarkAngel a întrebat:

Eu imi doresc de mult sa devin actrita. Adica, acum fiind prea mica evident ca, cand voi inainta in varsta imi voi vedea visul pe val! Pana atunci, vreau sa ma interesez.
1) Ce liceu imi recomandati?
2) Vreau sa devin actrita aici, in Romania, se poate?
3) Cum o sa ma pot angaja? Cum voi gasi un serial sau un film care are nevoie de distributie?

Eu nu fac totul pentru bani,si nici sa devin cunoscuta pe Internet, fac totul de placere! Deci nu vreau sa devin actrita doar de dragul banilor. Este visul meu! Plus, ca am stofa. Deci am sanse?

Funda si vot!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu multe despre asta...
poti face un profil uman, filologia cred ca e buna, apoi facultatea de actorie, iar pe parcurs sa intri intr-un club de teatru(la liceu se fac din astea)este posibil ca o amarata de sceneta sa te lanseze daca o vede cine trebuie...
dar acum sincer, nu prea se mai fac filme in Romania, doar telenovele si reality show-uri prostesti
iar romanii au un stil prost de a regiza filme, ca si francezii(totul e lung si sec)
mai mare nevoie am avea de regizori buni si de sponsori
dar teatrul nu va muri niciodata si ai sanse sa joci si in seriale de comedie(din astea se fac)
eu spun sa nu te lasi, actoria e minunata, iar in viitor poate ca si in Romania va fi mai bine apreciata

Multa Bafta!

| BlackDarkAngel explică (pentru anonim_4396):

Oare peste 11 ani se schimba ceva cu filmele astea? cred ca da. mersi de raspuns

| Johnny29 a răspuns:

Un liceu de profil uman, si neaparat iti trebuie bacul iar apoi facultatea de actorie dar este foarte greu.
Dar daca iti doresti asa mult vei reusi dar este nevoie de multa munca.
Se poate sa devi actrita in Romania sigur.
Daca vrei sa te ajut cu mai multe imformatii cautama pe "Kiss_by_florynutzz"
Sper ca te-am ajutat.