| NoisyDream a întrebat:

Heii! Mai am o intrebare, tot legata de arta happy Vreau sa-mi fac niste tablouri ca sa mi le pun pe pereti in camera dar nu vreau sa le fac pe sticla gen icoane sau mai stiu eu ce, vreau ceva modern, pe panza(am o idee buna cu o panza) si mai erau unele foarte interesante pictate pe ceva, o hartie-carton-panza nu stiu ce e thinking e mai groasa, seamana cu o cutie si arata foarte tare ce sunt alea? Am tot vazut dar nu imi dau seama... Si de unde as putea cumpara sau le pot confectiona singur?

5 răspunsuri:
| NoisyDream explică (pentru Mihaela1964):

Exact, genul ala sunt, insa m-ar interesa sa stiu pe ce sunt facute ca vreau sa le pictez eu singur big grin

| Mihaela1964 a răspuns:

Sunt un soi de fotocopii care au ca suport un material sintetic cu textura de panza si compozitie de musama...am incercar sa-ti explic cat de bine am putut ceea ce-am vazut.Cred ca le poti picta pe bucati de rigips sau carton fixat pe postiren, in functie de tipul culorilor folosite(acuarela sau ulei).

| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Cu siguranta pe canvas arata cel mai bine. In perioada asta gasesti si oferte, la 2 tablouri canvas cumparate ai unul cadou de aici: http://www.tablou-canvas.ro/promotii-tobi.html

| Wappow a răspuns:

Incerca pe panza!