| EmySweety a întrebat:

happy Am si eu nevoie de idei. sau de site-uri unde pot gasi ceva de facut manual.

Sprea exemplu, mai ales acum in vacanta, am foarte mult timp liber, cand nu am ce face si am chef sa fac ceva manual, nu obligatoriu sa modelez sau sa fac chestii din lut. Vreau sa fac lucruri din carton, plastic, sticla, hartie, pictate sau colorate. Insa nu stiu ce straight face sunt in pana de idei.

Daca ati inteles la ce m-am referit si aveti idei sau ati vazut pe net ceva asemanator va rog sa ma ajutati!
Ms pentru cei care au citit si care imi vor raspunde :*:*

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incepe prin a lucra obiecte Origami.Sunt multe site-uri care contin demonstratii. Apoi bratarile prieteniei.De unde esti? Sunt muzee care organizeaza astfel de activitati de initiere.

| Carmen15_7371 a răspuns:

Bai si eu am aceeasi problema mi-a zis tata ca imi da o plansa de aia de scartaietoare si mi-a zis sa imi fac un model apoi sal decupez si sal lipesc pe perete:d. Fundabig grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pooi daca vrei sa faci lucruri din hartie pe care sa o impaturesti poti cauta modele de origami pe google si alegi de acolo ce iti place si ce poti face