| dream77777 a întrebat:

Hey! As dori sa scriu o carte. Poate e o idee mai ciudata si poate ca nu o sa ma tina prea multlaughing. Dar as vrea sa-mi dati un model de titlu si o idee principala. Cea mai buna primeste funda. Astept raspunsurile voastre, daca se poate cat mai repede.
Va pup!

Răspuns Câştigător
| JustMe34 a răspuns:

Poti scrie un roman politist.Macar incearca. Titluri: sa vedem, ai putea zice Misterioasa zi de vineri.Ai prezenta cateva personaje obisnuite care-si traiesc viata in mod banal si apoi mor imprevizibil. laughing Sa fie multe idei amestecate si tot felul de chestii smechere smug Te-ai putea inspira din romanele Agathei Christie.Sau, daca vrei altcevathinking scrie o poveste de dragoste despre 2 studenti care s-au iubit foarte mult, s-au despartit si amandoi au luat spre drumuri opuse.Si peste 30 de ani, amandoi fiind casatoriti si cu copii se intalnesc intr-o vacanta de vara.Sentimentele reapar si lucrurile se complica.Sau ceva mai stiintific.Doi programatori descopera un virus sau o chestie din-asta interesanta si lumea e la picioarele lor thinking Eu zic sa incerci.winking

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate despre calatorii? Titlul e definit de continut.

| danishor a răspuns:

Scrie despre viata ta un fel de jurnal

| dream77777 explică (pentru danishor):

Multumesc de raspuns! Dar nu ma prea ajuta. Nu as vrea sa fie ceva despre viata mea; de aceea v-am intrebat si v-am cerut parerea. happy

| IonelaMV a răspuns:

Fa o carte legata de viata ta,sa o ai amintire,peste cativa ani iti vei aminti si vei rade,sa le arati copiilor tai cum era viata ta! Ca si Ion Creanga"Amintiri din copilarie",sau Ben Carson "Gandeste cutezator".Ar fi dupa parerea mea cea mai interesanta carte, un inceput, apoi daca iti place sa mai scrii, cine stie vei ajunge cineva!
ex"Viata mea"!
Barfta, sper ca te-am ajutat!

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Ai putea sa scrii despre 4 prietene care se cunosc de mult timp si care trec prin multe obstacole in viata, dar mereu se ajuta una pe alta. Si un titlu Impreuna la bine si la greu.

| Xellita a răspuns:

Scrie despre viata unui adolescent/ adolescente care este abandoanat/a de mic/a sau care are o mama care il/o neglijeaza. Ceva de genul, sau introdu si sf-uri, genurile astea de carti ii atrage pe adolescentii din ziua de azi... happy

| CarlyXlove002 a răspuns:

Eu asi scrie despre tine si prietenii tai, ca margeti in tabara, adica in camping pe perioada verii, si va indragostiti... chestii dinacelea. si poti face cu fantome, etc.

| alex556 a răspuns:

O carte de avenntura gen prima noapte de razboi sau singur pe front...

| tatianascutelnic a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni"
> "De veghe in lanul de secara"
> "O zi mai lunga decat veacul"
> "Intamplari in irealitatea imediata" -
> "Frumosii nebuni ai marilor orase"
cred ca te am ajutat si teme poti sa o alegi in asa fel:natura,pataniile cuiva,amintiri,animale, vedete, copii, poezii, ceva despre o lume imaginativa ex.Insula de repaus Funda!

| mady960 a răspuns:

Pot spune ca e o idee chiar faina.Sunt foarte multe titluri de aceea daca ai putea sa imi spui cati ani ai ca sa iti spun un titlu care sa ti se "potriveasca"

| mady960 a răspuns:

Scrie despre adolescenti din ziua de azi.Sau prezent si trecut.

| LorelaiMs a răspuns:

O carte de dragoste. Cum ar fi despre o pustoaica indragostita de un baiat mai mare, ei se plac dar in secret, doar ca varsta ii desparte!