| Wihox a întrebat:

Am citit romanul lui Mihail Drumes elevul Dima dintr-a 7 si m-a emotionat foarte tare povestea de dragoste din roman. De ce va spun? Pai as dori sa imi recomandati o carte asemanatoare dar sa fie cu adolescenti si conturate pe scoala pentru ca nu vreau sa citesc povesti de dragoste tampite in care se inseala. Daca vi se pare prea ciudata intrebarea nu raspundeti dar cei care stiti va astept cu tot dragul raspunsurile. Daca imi dati un titlu, o sa caut un rezumat pe net si am sa vad dau fundita aceluia ce mi-a dat o carte buna.

Răspuns Câştigător
| Petrescu_Iudita-Ioana_1994 a răspuns:

Tot de Mihail Drumeș, sunt sigură că ți-ar plăcea Invitația la Vals, sau Scrisoare de Dragoste. Ai putea să încerci și Fiul Risipitor, de Radu Tudoran happy

1 răspuns:
| smileforme01 a răspuns:

Romanul adolescentului miop sau Domnisoara Christina.happy