| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a întrebat:

cum se numeste efectul acela cand un desen sau o pictura ai impresia ca te priveste din mai multe unghiuri?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că am şi eu o iluzie optică: văd triplu.hee hee

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Sigur nu ai baut ceva?laughing

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dacă mai erau vreo 7 Thomaşi, probabil m-aş apuca şi de băut.hee hee

| DenisIonut01 a răspuns:

Iluzie optica sau 3d

| Mayar a răspuns:

Nu se numeste nicium. Nu exista asemenea termen. Daca nu ma crezi, citeste descrierea taboului Giocondei - Mona Lisa - pur si simplu scrie ca se uita la tine din orice unghi ai privi-o. Nu exista termen pentru a denumi acest lucru

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 explică (pentru Mayar):

Intre timp am aflat cum se numeste... este "Efectul lui Da Vinci"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iluzie optica asa se cheama

| xrapalexx a răspuns:

Iluzii optice

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Iluzie optica

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Iluzii optice FUNDA!

| Dragos_Cristiana_1990 a răspuns:

Se numeste ILUZII OPTICE. Aceste iluzii apar la interacțiunea diverselor idei predefinite privind lumea exterioară și care conduc la așa-numita "deducție inconștientă". Sunt cele mai interesante și mai bine cunoscute. Nu au o cauză fiziologică, acționează la nivelul interpretării vizuale, al ipotezelor preconcepute.

| ThomasTom a răspuns:

Iluzii optice

| Fangly_Adi_Dady_1997 a răspuns:

Iluzii optice sau 3D :-s tongue

| cristinaelenasoric a răspuns:

Perspectiva