| CatalinaCatyCaty a întrebat:

de unde pot lua si eu creioane speciale pentru umbre si contur si celelalte ...cand fac un portret? si cum se numesc? DAU FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Încearcă creioanele B.
HB e cel mai deschis, apoi grafitul devine din ce în ce mai închis de la 1B până la 8B. Mai poţi să foloseşti şi cărbune, dar pentru o începătoare îţi recomand creioanele, mai ieftine şi fac mai puţină mizerie.

2 răspunsuri:
| ReDcss a răspuns:

Incearca creioanele din carbune la mine functioneaza dupa parerea mea cu carbunele e cel mai bun mai ales la unmbre