| MimiSweetGirl a întrebat:

Hey Tpu.Eu as vrea sa devin actrita,dar as vrea si sa merg la Facultatea de lb straine(mai precis hindi-romana)din Bucuresti. Daca merg la facultatea de hindi, am vreo sansa sa devin actrita? As vrea sa le fac pe ambele.Adica dupa facultatea de lb straine, sa dau la actorie?

Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Buna!
poti sa faci 2 facultati, adica pe ambele!
daca faci si facultatea de limbi straine o sa ai cu siguranta mai multe sanse in actorie. Funda daca esti multumita de rasp meu!

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca vrei sa devi actrita faci facultatea de actorie. daca vrei sa le faci pe amandoua, poti sa le faci in acelasi timp, cursurile la zi dar platesti una si nu stiu daca iti ajunge timpul.Sau alegi si te duci la una. Poti totusi sa faci limbi straine si sa faci apoi facultate de actorie.dar, o sa ajungi la 30 ani sa termini facultatea.
Sfatul meu:fa actoria si gata!

| Nolkyz a răspuns:

Bănuiesc că vrei la actorie la stat. Şi eu ziceam la fel. La UNATC am înţeles că preţurile sunt imense. Cel mai bine e să încerci să intri la actorie. Ei vor oameni tineri, abia absolvenţi e liceu. Sunt mai multe şanse să intri abia la 19 când ai terminat liceu decât pe la 23-24. Mai degrabă faci actoria şi dupa limbile străine. Sau eventual în timp ce faci actoria poţi face la ID lb străine.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Aaaaa,si ce limba este hindi? indiana?