| anonim_4396 a întrebat:

Imi plac cartile... dar mai ales cele sentimentale. Imi puteti spune cateva titluri interesante?

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Mandrie si prejudecata -de Jane Austen

| Bacemi a răspuns:

Nunta in decembrie, Dama cu camelii, Floare intuneata, Poveste de iubire.

| Serenity_3531 a răspuns:

Ma bucur sa mai gasesc pe cineva interesat de lectura. Cateva carti extraordinare. (cel putin mie mi-au placut enorm).
Ionel Teodoreanu- La Medeleni
Ionel Teodoreanu-Lorelei
Mihail Drumes- Invitatie la vals
Mircea Eliade-Maitrey
Maitrey Devi- Dragostea nu moare (raspunsul la cartea Maytrei)
Liviu Rebreanu- Adam si Eva
Dama cu camelii- Alexadre Dumas (fiul)
Moartea Lebedei- Ion Grecea
Octav Desila- Iubim
Paulo Coelho- 11 minute
Zaharia Stancu- Ce mult te-am iubit
Si ar mai fi, dar astea imi vin acum in minte...

| smaranditza a răspuns:

1.arta conversatiei-ileana vulpescu
2. golful francezului - daphne du maurier
3.balada spaniola -lion feuchtwanger
4.cazul magheru - mihail drumes
5.invitatie la vals -m. drumes
6. orfeu in infern -tenesse williams
7.maitreyi -mircea eliade
8.panza de paianjen -cella serghi
si mai sunt o gramada.
inainte de '89 era o colectie - romanul de dragoste
acolo gasesti cam ce iti place tie

| simina a răspuns:

Toate cartile scrise de Rosamunde Pilcher au un farmec deosebit simti ca esti si tu in carte, traiesti intamplarile odata cu personajele si plus de asta toate se termina pozitiv iti dau incredere ca viata poate fi frumoasa.

| NinaY a răspuns:

Ce ciudatlaughing toate cele postate le'am citit dejabig grin Dar, ai citit Accidentul sau Orasul cu salcami, ambele scrise de Mihail Sebastian? sunt superbebig grin

| eveline_9271 a răspuns:

Incearca Nicolas Sparks. Orice carte de a lui. 'O plimbare de neuitat, Draga John, Ultimul cantec, Accidentul, Jurnalul, Nopti in Rotterdam '. Este absolut superb! Si alt autor este Miguel Delibes " Doamna in rosu pe fundal cenusiu " Este descrisa sotia autorului intr-un mod aparte si dragostea dintre cei doi. Este superba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La rascruce de vanturi-emilly bronte!

| oni a răspuns:

Padurea spanzuratilor (mi-a placut foarte mult)
antonel(e o carte religioasa dar foarte frum am plans la ea)
acum nu imi mai vin in minte

| bogdanpavel a răspuns:

Rosu si Negru-Stendhal si Dragostea in vremea holerei - Gabriel Garcia Marquez... daca o sa le citesti, sa-mi spui te rog cum ti s-au parut... P. S. sunt foarte sentimentaletongue