| DelphhiN a întrebat:

Imi puteti spune si mie cateva titluri de carti interesante care le pot gasi la bilbioteca?mersi funda

5 răspunsuri:
| Robertyz a răspuns:

Crima si Pedeapsa.Recomand.Merita citita!

| AndreeaSakura a răspuns:

Carti sunt multe...
Pentru adolescenti din totdeauna au avut succes Ciresarii de Constantin Chirita si Toate Panzele Sus de Radu Tudoran.La Medeleni de Ionel Teodoreanu este de asemenea frumos.Alte carti ar fi:Enigma Otiliei de George Calinescu (o avem si in a 12-a la romana) sau carti ale lui James Clavell:Tai Pan,Shogun, Vartejul, Nobila Casa.Si desigur, volumele lui Jules Verne, care sunt nemuritoare.
Sper ca te-am ajutat!

| Spidi a răspuns:

Buna. Blestemul vraciului. e unul din volume. E foarte interesanta.
sau Contele de Monte Cristo.

| drhotzu a răspuns:

Pai zii ce categorie, ce gen, ce timp, ceva big grin nu am de unde sa stiu ce iti place.

| Vâlea_Daria_1992 a răspuns:

Lolita- Vladimir Nabokov
Maitreyi- Mircea Eliade
La capatul lumii si in tara aspra a minunilor- Haruki Makurami

incearca-le pe astea happy