| Maria139 a întrebat:

happyImi place foarte mult facultatea arte-design, mai ales web design, dar nu prea am talent la desen, si imi este frica la admitere, ce as putea sa fac? imi doresc mult sa intru la facultatea aceasta

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă știi limbaje de programare și îți place matematica, nu ai de ce să-ți faci griji. Poți face web design doar din CSS fără să desenezi nimic.

| Maria139 explică (pentru 0rlando):

Inteleg ce spui, asta e partea care imi place tare mult, insa admiterea tine mult de talent la desen, si sunt doar 15 locuri la taxa si probabil 2 3 la buget, si ma gandesc ca sunt altii mai talentatii ca minehappy

| MihaelaDart a răspuns:

Poti lua lectii in privat pana la admitere!

| Maria139 explică:

Multumesc mult de tot!, eu m-am gandit sa vorbesc cu profesoara de desen din liceu, pentru ca eu nu mai am ore de desen, sa o rog saptamanal sa imi dea anumite teme, iar apoi sa imi arate unde mai am de lucrat, sau de corectat, sper sa reusesc, cu toate ca nu prea am incredere in mine, imi place mult designul, web desigul, si tot ceea ce ar inseamna sa fac la facultatea aceasta