| anonim_4396 a întrebat:

Ce spray pentru igiena urechii imi recomandati? Mereu am impresia ca betigasele de urechi nu ma ajuta cu mare lucru sad

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Humex Spray Auricular, Audi Spray, A-Cerumen, toate aceste produse folosesc la igiena urechii.

| Diva a răspuns:

Este un spray pentru igiena urechii de la Elmiplant dar din pacate nu stiu cum se numeste intreaba la farmacie/plafar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Audispray e cel mai bun...il folosesc si sunt multumit de el

| sissy a răspuns:

Buna eu am auzit de Humex, spray auricular si am prieteni care il folosesc:p. Ajuta la curatarea si intretinerea urechilor.Trebui sa iti dai de vreo 3 ori pe zi cu el si dupa ce iti desfunzi urechile, de vreo 2-3 ori pe saptamanahappy. Nu mai folosi betisoare ca iti infunda urechea caci ele nu fac decat sa impinga ceara inauntru.
Preturile diferahappy...Eu am gasit cu 38, 00 ron acum depindebig grin

Succes!:*

| sissy a răspuns:

Uite am uitat sa iti spunhappy. Eu folosesc si un alt spray pentru urechi AURECON. Uite aici toate informatiilehappy.
poate
înlocui cu succes traditionalele betisoare, care, folosite incorect, pot afecta urechea. Prin folosirea sprayului, se înlatura ceara, previne otita, care poate sa apara prin contactul secretiei auriculare cu apa (ex.la strand, înot în bazin ) produsul este indicat pentru toate categoriile de vîrsta, în special pentru vârstnici, când în ureche se formeaza asa numita " ceara uscata "indicat pentru persoanele cu aparat auditiv previne dificultatile auditive, în cazul persoanelor care lucreaza în mediu cu mult praf, sau cei care sunt expusi schimbarilor de presiune atmosferica (scafandri, alpinisti, pasagerii avioanelor)

Instructiuni de folosire:
-se pozitioneaza pulverizatorul Aurecon în ureche si se administreaza 1-2 pufuri în ambele urechi
-se apleaca capul într-o parte, usurând patrunderea solutiei în ureche
-în caz de nevoie operatia se repeta
-dupa utilizare, pulverizatorul se clateste cu apa calduta
Prezentare : flacon 50 ml cu pulverizator
Sper ca ti-am fost de ajutor:*