| WestNile a întrebat:

Imi poate spune cineva ce inseamna si cu ce se ocupa, tehnician pentru tehnici artistice? trebuie sa ma inscriu la liceu si nu stiu ce-i asta.Am de ales intre arhitectura si design sau tehnician pentru tehnici artistice si nu stiu cu ce se ocupa.E tot desen nu?

1 răspuns:
| mihaela0502 a răspuns:

Da, tehnician in tehnici artistice scrie pe diploma ta dupa ce termini un liceu de arte ex sectii( pictura, textile, sculptura, grafica). dar nu faci mai mai nimic.
te sfatuiesc sa dai la design ai multe sanse in viitor! bafta!