| anonim_4396 a întrebat:

Cineva la Universitatea de Arhitectura si Urbanism "Ion Mincu" din Bucuresti la departamentul "Proiecte de interior si design"? Cum sunt cursurile? As dori mai multe detalii si in legatura cu admiterea, trebuie sa am in spate un liceu de arta ca sa dau la aceasta facultate? Ce materii trebuie sa stiu fara dar si poate in afara de desen? Sunt de profil bilingv engleza.

3 răspunsuri:
| crissag a răspuns:

Buna Andreea.
Nu este necesar un liceu de arta, ci in schimb o pregatire pentru examenul de admitere.
Daca vrei, putem vorbi direct pe e-mail meditatiiarhitectura.cg@gmail.com, si-ti raspund la toate intrebarile. happy
O zi faina si mult succes in continuare.
Cristina

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC