| Fiona232 a întrebat:

Imi puteti da niste idei despre ce as putea sa scriu de la titlul Pieton,biciclist, participant la trafic.

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Ce patesc pietonii, dar si soferii cand nu sunt atenti

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Descrie un accident.

| Fiona232 explică:

Va multumesc amandurora pentru sfaturile date, dar nu pot alege un raspuns castigator caci amandoua sfaturile sun excelente

| Iru08 a răspuns:

Ok, sa incerc.
Pietonul - persoana care mereu trebuie sa se asigure ca nu trece vreo masina exact prin fata lui, indiferent de culoarea semaforului. Persoana care trebuie sa se abtina de la traversatul prin locuri nepermise. Persoana care nu e niciodata prea importanta in fata unui sofer foarte grabit.
Biciclistul - este cel care mereu trebuie sa pastreze o viteza optima, evitand sa depaseasca zona biciclistilor.Este cel care vrea sa para eco, indiferent daca este sau nu.Cel care trebuie sa se asigura ca are un claxon mic, pentru a grabi putin oamenii mai adormiti.
Participantul la trafic - poate fi insusi soferul. Persoana care trebuie sa suporte batranii pe trecere, cei care se enerveaza atunci cand nu mai prind culoarea verde a semaforului, chiar cand sunt la 20 m de el cu viteza de 80km/h. Cei care se bucura de traficul de vineri seara, si urasc traficum de Luni si Duminica.
[ am facut-o pe loc ].