| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a întrebat:

puppy dog eyes
Am de facut un referat la bilologie cu titlul :Gustul si mirosul ne infumuseteaza viata.
Imi puteti da ceva idei despre ce as putea sa scriu. Multumesc anticipat. :*
Funta :*

Răspuns Câştigător
| RXBlade a răspuns:

Pai ai putea sa scrii despre:

-In primul rand gustul si mirosul merg mana in mana, deoarece daca nu am putea mirosii sau simtii gustul am putea sa mancam ceva stricat.
-Vara cand infloresc toate florile simtim un miros EXTREM de placut, care ne da o senzatie de relaxare.
-Cu ajutorul gustului putem face mancari care de care mai bune si fara gust, am manca si pamant si am zice ca e bun.

Si din aceste 3 idei poti face un ditamai referat deci SUCCES!

FUNDA?

2 răspunsuri:
| TonyTZu a răspuns:

Fara gust nu putem gusta mancarea si dulciurile. Fara miros nu putem mirosi mirosul ex:branzei, cicolatei etc.