| Individul_7822 a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte pe care ati citit-o si va marcat? Dezvaluiri istorice sau ceva de genu' asta?

Răspuns Câştigător
| Bullweif a răspuns:

Nu neaparat dezvaluiri istorice. Recomand "Cocosatul sau micul parizian" de Paul Feval. Carte pentru toate varstele din care oricine poate invata sa fie mai altruist decat pana atunci. In carte, altruismul personajului principal impune respect. Si "Oamenii marii" o sa te marcheze...

4 răspunsuri:
| StopTheWar a răspuns:

Stiu eu 2 carti superbe dar nu istorice: De veghe in lanul de secara si Charlie si Fabrica de Ciocolata.

| Nis a răspuns:

Magicianul de John Fowles

| Tudor_2273 a răspuns:

Nu e despre istorie dar omul asta sigurat v-a ramane in istorie. Citeste Cele doua carti a lui Lance Armstrong. Puternice!

| aleeex17s a răspuns:

Iti recomand "M-am hotarat sa devin prost" sau "Fahrenheit 451". Funda?